• +viber +38(050)315-39-42, (068)659-36-21, (073)052-33-57, (044)500-25-33
 • optima-osvita@ukr.net

  30 липня 2015 року під головуванням заступника Міністра освіти і науки Павла Полянського відбулася робоча зустріч щодо впровадження та нормативного врегулювання дистанційної освіти, участь в якій взяли директори шкіл та педагоги з досвідом впровадження різних форм навчання, громадські представники, що займаються онлайн-освітою в Україні, фахівці Міністерства освіти і науки та ДНУ «Інститут інноваційних технологій і змісту освіти», представники обласних управлінь освіти. В цьому засіданні прийняли участь і керівники Центру освіти "Оптіма" - генеральний директор Марія Мілецька, директор ЗНЗ "Оптіма" Олена Кузьменко та головний консультант Вайшла Робертс.  Заступник Міністра освіти і науки Павло Полянський наголосив на актуальності питання впровадження дистанційної форми навчання, особливо для тих дітей, які фізично не можуть виїхати з територій Донецької й Луганської областей, непідконтрольних українській владі, а також окупованого Криму. «Ми повинні подбати про те, щоб ці діти мали доступ до навчальних програм та якісної освіти», - підкреслив Павло Полянський.
  Окрім того, заступник Міністра зазначив, що з наступного навчального року збільшиться кількість дітей, які не матимуть українських документів про закінчення 9-го класу. «Ми повинні дати дітям шанс дистанційно здобувати знання і дистанційно проходити державну підсумкову атестацію, якщо вони дійсно хочуть отримати якісну українську освіту та вступати в українські університети»,- запевнив заступник Міністра.
  Задля реалізації поставлених цілей учасники робочої зустрічі зосередилися на трьох ключових завданнях, які потрібно вирішити: створення платформ для дистанційного навчання та дистанційного проходження ДПА, створення контенту (навчальних матеріалів) для дистанційного навчання, а також - врегулювання нормативних документів.  Учасники обговорили доцільність створення двох платформ, які матимуть різне функціональне призначення. Одна з них - для розміщення сертифікованого контенту (навчального матеріалу). Друга - надаватиме можливість для учнів 9-х та 11-х класів проходити державну підсумкову атестацію в онлайн-режимі.
  Робота над навчальним матеріалом (контентом), передусім, потребує створення стандартизованих програм та визначення параметрів до цього навчального контенту. Учасники також зазначили про необхідність створити навчальні матеріали з кожного предмету для кожного класу або ж за модулями.
  Окрім того, потрібно працювати над змінами до законодавства, зокрема, - змінами до положень про дистанційну освіту та державну підсумкову атестацію. Необхідно передбачити поняття «навчальні групи», визначити оплату праці вчителя за онлайн-заняття чи консультації тощо. Загалом, дистанційна форма навчання має бути узаконена як паралельна до звичної класно-урочної системи, що вже закладено в новому законопроекті «Про освіту».
  Учасники зустрічі також зазначили, що до процесу дистанційного навчання, до прикладу - онлайн-консультування учнів з різних навчальних предметів - варто залучати студентів вищих навчальних закладів та майбутніх педагогів для проходження практики.
  Підбиваючи підсумки обговорення, було вирішено створити робочі групи, які надалі працюватимуть над окремим питанням з впровадження дистанційної освіти: створення платформ, створення навчальних програм та контенту, розроблення змін до законодавства.  Взято з матеріалів сайту МОН України
  http://www.mon.gov.ua/usi-novivni/novini/2015/07/31/pavlo-polyanskij-maemo-stvoriti-umovi-ditej

  Про школу "Оптіма"

  Школа Оптіма в Інтернеті

  Зворотній зв'язок

  • +тел. (050)315-39-42, (068)659-36-21
  • тел. (073)052-33-57, (044)500-25-33
  •   +38(068)538-18-61
  • email: optima-osvita@ukr.net
  • Київ, пров.Тбіліський 4/10, офіс 117А
  • (ст.метро Політехнічний інститут)
  • ліцензія АЕ №298522 від 08.07.15